مقالات

با عوارض مصرف آب آلوده آشنا شوید

عوارض مصرف آب آلوده

با عوارض مصرف آب آلوده آشنا شوید

تصفیه آب اهمیت بسیار بالایی را دارد و امروزه با استفاده از دستگاه های تصفیه آب و همچنین دستگاه آب شیرین کن این کار انجام می گردد. آب آشامیدنی سالم اهمیت بسیار بالایی را در زندگی افراد ایفا می کند. به همین علت باید تمامی روش ها را در پیش گرفت تا بتوان به این هدف دست پیدا کرد. آب آلوده می تواند ضررات غیر قابل جبرانی را به بدن وارد کند و  نیازمند توجه بسیار زیادی می باشد. از این رو قصد داریم تا در ادامه شما را با عوارض مصرف آب آلوده آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

عوارض مصرف آب آلوده

عوارض مصرف آب آلوده شامل چه موارد مختلفی می شوند؟

اگر فردی آبی را مصرف کند که آلودگی های بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد، در آن صورت تاثیرات منفی را وارد بدن خود کند. از این عوارض و تاثیرات می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. احتمال بالایی وجود دارد تا فرد به استفراغ و یا اسهال دچار شود.
  2. بیماری های معده از دیگر تاثیراتی است که آب آلوده می تواند بر بدن فرد بگذارد.
  3. سرطان یکی دیگر از مواردی است که اگر فرد در بازه زمانی طولانی آب طولانی را مصرف کند، به آن دچار خواهد شد. سرطان خون نمونه ای از این سرطان ها می باشد.
  4. مشکلاتی که مربوط به باروری نیز می شوند در مصرف آب آشامیدنی آلوده و ناسالم به وفور دیده می شود. البته این مورد تنها با یک بار نوشیدن اتفاق نمی افتد و زمانی شاهد آن خواهید بود که برای مدت زمان طولانی اینکار را انجام دهید.
  5. از دیگر عوارض مصرف آب آلوده می توان به خارش پوست اشاره داشت.
  6. همچنین اگر فرد برای مدت زمان طولانی ای در معرض مصرف آب آشامیدنی ناسالم قرار بگیرد، به مشکلات رشدی مبتلا خواهد شد. ناتوانی در یادگیری نمونه ای از این مشکلات به شمار می رود.

به همین علت خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند شما را در سلامتی کامل قرار دهد. به همین علت از این موضوع غافل نشوید و توجهات بسیاری را نسبت به آن داشته باشید.

هر آنچه در آب آلوده وجود دارند

وقتی که صحبت از آب آلوده می شود، دقیقا منظور چه چیزی می باشد؟ هنگامی که در آب مواد بیماری زا بسیاری وجود داشته باشند، در آن صورت تحت عنوان آب آلوده یا آب سالم نامیده می شود. از این آلودگی ها می توان به مواردی همچون گزینه های زیر اشاره کرد:

  1. باکتری ها
  2. آفت کش ها
  3. نیترات

سه گزینه ذکرشده از مهم ترین موادی هستند که باعث آلودگی خواهند شد و باکتری ها در بین اصلی ترین ها قرار می گیرند. البته دو گزینه بعدی نیز حائز اهمیت هستند. نیترات ها را می توانید عموما در آب چاه ها پیدا کنید و اصلی ترین دلیل وجود آن نیز فعالیت های کشاورزی ای هستند که به انجام می رسند. همچنین آفت کش ها نیز در آب های شهری به وفور یافت می شوند و هیچ روش معمولی و ساده ای برای شناسایی آن ها وجود ندارد. چرا که هیچ یک از آن ها بر بو و طعم تاثیرگذار نیستند.

عوارض مصرف آب آلوده

عوارض مصرف آب آلوده در کودکان

کودکان یکی از حساس ترین گروه هایی هستند که تحت تاثیر شدید عوارض مصرف آب آلوده قرار می گیرند. چرا که ریسک ابتلا به بیماری های عفونی و سرطانی در آن ها افزایش پیدا خواهد کرد و تضعیف سیستم ایمنی بدن آن ها را به همراه خواهد داشت. از این رو خانواده ها نه تنها باید کودکان خودشان را از خطرات آب ناسالم دور کنند، بلکه باید به خودشان نیز توجه ویژه ای داشته باشند که این کار را تا حدودی با تهیه دستگاه آب تصفیه کن قابل حل می باشد.

چگونه از خطرات آب آلوده دوری کنیم؟

همانطور که اشاره شد عوارض مصرف آب آلوده بسیار گسترده می باشند و در مواقعی نیز می توانند مرگ آفرین باشند. به همین علت باید تمامی راهکارها در پیش گرفته شوند تا این خطرات را به طور کامل و یا مقدار زیادی دور کنیم که خرید دستگاه های تصفیه کننده آب در بین این موارد قرار داده می شوند. به خاطر اهمیتی که این موضوع دارد امروزه برندهای بسیار زیادی وجود دارند که در این زمینه در حال فعالیت می باشند. سافت واتر، سی سی کاف آکوا پرو، اولانسی و… نمونه ای از برندهای تصفیه آب هستند که می توانید تمامی آن را با قیمت کاملا مناسب از سایت دیجی فیلتر تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *