مقالات

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی

اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی

اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی شامل موارد گسترده ای می شوند. که در ادامه به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. خرید دستگاه تصفیه آب و از بین بردن املاح مضر درون آن یکی از دغدغه های دنیای امروز است. طوریکه با پیشرفته تر شدن علم، تولید زباله بیشتر و ورود آن ها به آب آشامیدنی نیز افزایش پیدا کرده است. ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده است هر ساله تعداد زیادی از فیلترهای دستگاه تصفیه آب و همچنین تصفیه کننده آب به فروش می رسد.

نکته قابل توجه این است که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی به چند دسته تقسیم بندی می شود و بطوریکه هرکدام دارای قابلیت های جداگانه ای هستند. از این رو تولید محصولات در این دسته هم به حداکثر رسیده و خلاصه بازار پر است از رقیب؛ اما بهترین این دستگاه چه در ایران و چه در جهان، دستگاه تصفیه آب زیر سینکی است. این دستگاه قادر است که با فرآیند اسمز معکوس آب آشامیدنی را پاکسازی کند و از این رو یکی از برترین دستگاه های تصفیه آب شیرین کن به حساب می آید.

توضیح قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی

همانطور که از ظاهر این دستگاه هم پیدا است، از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است که به شرح زیر است:

 1. شیر ورودی دستگاه آب تصفیه کن
 2. اتصالات پلاستیکی کوئیک فیتینگ
 3. هوزینگ دستگاه
 4. شاسی فیلتر کننده آب
 5. شیربرقی دستگاه تصفیه
 6. شیرهای پرشر و لو پرشر
 7. ترانس
 8. پمپ دستگاه تصفیه
 9. شلنگ مخصوص دستگاه
 10. گیج فشار روغنی
 11. هوزینگ ممبران
 12. فیلتر مرحله اول تا هفتم دستگاه تصفیه آب
 13. شیر تصفیه آب
 14. مخزن تحت فشار تصفیه آب خانگی

در ادامه به توضیح مفصلی از این قطعات خواهیم پرداخت. مواردی که ذکر شد همگی می توانند اسمز معکوس در دستگاه تصفیه کننده آب را به خوبی اعمال کنند.

اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی

عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه است؟

مهم است که بدانید دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار می کند. اساس کار آن به چه شکل است. ابتدا برای ورودی استیل باید شیر آب را باز کنید. آب آشامیدنی که در مرحله اول وارد شلنگ می شود. همچنین با استفاده از شلنگ تصفیه آب وارد فیلتر مرحله اول شود.فیلتر موجود در این دستگاه به ۷ قسمت تقسیم بندی می شود.

ساز و کار فیلتر دستگاه تصفیه آب

پس از اینکه املاح در مرحله اول وارد فیلتر شدند. سپس به سمت حذف و تصفیه هدایت می شوند. این دستگاه ها قادر هستند. ذرات درشتی مانند شن و ماسه، گل و لای و حتی املاحی که باعث بروز سنگ کلیه در انسان می شوند را هم از بین ببرند. البته اگر در همان ابتدا از ورود این املاح به دورن دستگاه جلوگیری نشود. در مرور شاهد کیپ شدن و گرفتگی شلنگ ها و در نتیجه رسوب کردن خواهید بود. این موضوع به شدت از عمر مفید دستگاه کم می کند.

در مرحله دوم و سوم آبی که از فیلتر اول عبور کرده است. همچنین وارد فیلتر چهارم می شود. به دلیل اینکه بافت تشکیل دهنده فیلتر ریز است، آب وارد دستگاه می شود.

اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *